מחברים אותך לעתיד

אירוע ההשקה של אפל

Apple_iPhone-11-Pro_Colors_091019

מה בפוסט?

אתמול בערב (יום שלישי 10/09/2019) Apple ערכה את הכנס השנתי שלה והשיקה מכשירים ופרטים אודות שירותים חדשים אשר אותם היא צפויה להשיק.

אמ;לק אפל לא השיקה שום פריצת דרך או חידוש משמעותי הן בחומרה והן בשירותים. המחירים של אפל טיוי+ ושירות המשחקים של אפל הנקרא ״Arcade״ הושקו במחיר של 5$ לחודש, למשפחה. שלושת האייפונים של שנה שעברה קיבלו מקצה שדרוגים ושיפורים לחומרה, מערכת ההפעלה וליכולות הצילום. שום דבר משמעותי אלה אם כן אתם ממש חיים על הקצה עם האייפון שלכם. הApple Watch 5 הושק עם מקצה שיפורים מזעריים גם כן וכעת השעון יכול להשאיר את המסך דולק לכל היום.

אירוע ההכרזה המלא

Apple Arcade

מנוי המשחקים של אפל יושק באופן רשמי ב19/09 בעוד כשבוע, במחיר של כ5$ בארה״ב בלבד כרגע ולכל המשפחה. לגבי ההשקה בארץ עדיין לא ידוע.

Apple TV+

שירות הטלוויזה של אפל המתחרה ישירות בנטפליקס יושק ב01/11/2019 עם שלל תכנים מקוריים של אפל . השירות יושק במחיר משפחתי של 5$ גם כן.

iPad דור 7

אפל השיקו את הדור השביעי לאייפד הבסיסי שלהם, אשר קיבל מסך גדול יותר בגודל של 10.2״ לעומת ״9.7 בדורות הקודמים. יחד עם זאת, המסך מספק בהירות גבוהה יותר פי 2.5 בכדי שהאייפד יהיה שמיש אפילו יותר.

הגודל הפיזי של האייפד בגודל של האייפד אייר, יחד עם החיבור החכם הדומה לאייפד פרו וכעת ניתן להשתמש באייפד יחד עם המקדלת הפיזית של אפל בדומה לאייפד פרו. באופן מפתיע, המעבד של האייפד נשאר אותו הדבר כמו המעבד של הדגם הקודם – A10.

Apple Watch Series 5

השקת השעון של אפל

גם בסדר החמישית, השעון שומר על התצורה המקורית שלו ללא אף שינוי חיצוני. טוב נו, קצת צבעים, רצועות וחומרי גימור יוקרתיים יותר, טיטניום וקרמי.

החידוש המשמעותי ביותר הוא האופציה להשאיר את המסך דולק ללא כיבוי לכל אורך היום, מה שמאפשר לראות את השעה גם מבלי להרים את היד. בנוסף השעון קצת חכם יותר עם כל מיני שיפורים כמו – חיישן חשיכה המאפשר להתאים את התאורה של המסך לסביבה, מעבד נפרד ויעיל יותר למסך ועוד.

מבחינת התוכנה, השעון מציג יכולות ניווט משופרות עם נתונים משופרים כמו גובה, קו אורך וקו רוחב. בנוסף לכך, כעת לשעון יש שיחת חירום בינלאומית ולא רק מקומית.
מבחינת המחירים אין שינוי ונשארו באותו מחיר.

iPhone 11

השקת אייפון 11 פרו

כצפוי, וללא כל הפתעות, אפל השיקו 3 דגמים אשר זהים במהותם ותפקידם לאלו של שנה שעברה.

iPhone 11- זהה לאייפון xr
iPhone 11 Pro – זהה לאייפון Xs
iPhone 11 Pro Max – זהה לאייפון Xs Max

הדגמים מהווים בעיקר שיפורים ולא שינויים בתצורה, ביכולות ובאופן שבו אתם תשתמשו באייפון שלכם. האייפונים כמובן הם הטובים ביותר שאפל אי פעם השיקה והחידושים המרכזיים היו בעיקר בתחום המצלמה. באייפון 11 המסך נשאר זה ובדגמי הפרו המסך השתפר ביכולת הצגת הצבעים והדיוק בתצוגה, כנראה לא משהו שתרגישו בשימוש יום יומי.

תמונה: אפל

אפל הציגו את החידושים הבלתי נתפסים של מערך המצלמות המרשים של האייפון ואכן נראה שבתחום הזה היה שיפור משמעותי. ההתמקדות הייתה בעיקר ברוחב התמונות ולא בעומקן. בדגמי הפרו, המצלמות לוקחות עד 9! תמונות בו זמנית ומעבדות אותן לתמונה אחת מלאה בפרטים, עומק, רוחב ופרטים נוספים שהיו נתפסים כנראה רק במצלמה מקצועית, בטח לא במצלמה של סמארטפון.

כמו כן, אפל הדגישו כי המצלמה היא המצלמה הטובה ביותר אי פעם בסמארטפון.

תאריך השקת האייפון בישראל 26/09

לכל הפרטים אודות אייפון 11 פרו וגם דגם המקס

הטוב ביותר אי פעם.

אז אפשר לסכם את האירוע של אפל כאירוע של שיפור ולא אירוע של חידושים. לא היו הכרזות על מוצרים חדשים או שינויים משמעותיים בדגמים קיימים, פשוט שיפורים. ואיך אפל אוהבים להציג שיפורים?

  • האייפון הטוב ביותר אי פעם
  • המצלמה הטובה ביותר אי פעם בסמארטפון
  • המסך הטוב ביותר אי פעם.

אין מה להגיד, בהחלט מעניין והגן הסגור של אפל הופך ליוקרתי, איכותי ונעים עוד יותר מאי פעם. למי שאוהב את אפל, פשוט כיף.