מחברים אותך לעתיד

iOS 13 – מערכת ההפעלה החדשה של האייפון והאייפד

13

מה בפוסט?

בעוד כחודשיים תושק הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה של אייפון – ios 13. פעם בשנה, אפל משיקה את הגרסה החדשה הכוללת שינויים מהותיים עבור מערכת ההפעלה של האייפון. מערכת ההפעלה עוברת שדרוג משמעותי הכולל פיצ׳רים חדשים, שינויים קטנים או משמעותיים בעיצוב וכמובן שיפורי מהירות ותיקוני באגים. Ios 12 לדוגמא היה עדכון אשר התמקד ברובו על שיפורי ביצועים ומהירות של המכשירים. המקלדת לדוגמא נפתחה ב50% יותר מהיר מאשר בגרסה שלפניה, דברים קטנים אבל משמעותיים. מכשירים ישנים יותר כמו אייפון 5 או אייפון 6 פתאום חזרו למהירות של היום הראשון, כל המהירויות שופרו והחוויה הייתה מדהימה. העדכון הפך רכישה של מכשיר אייפון לכדאית מתמיד. 

המוצר שתלוי במערכת ההפעלה הזאת

העדכון הזה הוא חשוב ביותר עבור מוצר אחד במיוחד! איזה מוצר? אתם בטח משערים – ה iPad. 

האייפד פרו אשר הושק באוקטובר האחרון הציג יכולות בלתי נתשפות למכשיר בעובי ובגודל כזה. המכשיר הציג ביצועים של מקבוק פרו 15״ או מק מיני שולחני ברמת i5, יחד עם מערכת ההפעלה הקלילה של ios הוא הפך למכשיר בעל יכולות מרשימות לכל הדעות. אבל! Ios, בעצם הפכה לאחת המגבלות היותר מורכבות של המכשיר הזה. Ios הקלילה היא באמת קלילה, בזכות אפשרויות מוגבלות ביותר.

המכשיר הפך להיות כמעט מחשב לכל דבר, אפל פרסמו אותו כמחשב חדשני, לא כמו מחשבים מהעבר! פרסמו שזה העתיד ולשם המחשוב האישי הולך. אבל כל מי שניסה להפוך את המכשיר למחשב אישי נתקל בשלל מגבלות. האייפד הפך למכשיר נחשק ביותר בזכות העיצוב המרשים, הקלילות, הדקות והאופי  של מערכת ההפעלה המוכר למשתמשי אייפון. 

Ios 13, הרבה תלוי בה וביכולות שלה, מערכת ההפעלה החדשה אמורה להפוך את האייפד למחשב אמיתי, שאפשר לסמוך עליו ולהסתמך עליו. לצאת איתו ליום עבודה ולא לדאוג למגבלות. החיבור usb-c אמור להפוך לשימושי מתמיד עם מערכת קבצים אמיתית המאפשר שימוש בכוננים חיצוניים והעברה ושימוש במסמכים מכל הסוגים דרך החיבור. פרט לחיבור הusb-c, מערכת ההפעלה צריכה לטפל בריבוי המשימות שהיום מאפשר שימוש רק ב2 אפליקציות אחת ליד השנייה והמעבר לא קל כל כך. ומה אם רוצים להפעיל שני מסמכי וורד? כנראה שלא תצילחו ותתגעגעו למחשב. אבל אולי עם הצגת הגרסה החדשה יש סיכוי אמיתי להפוך 

הפיצ׳ר שאנחנו הכי מצפים לו

ניחשתם נכון, המצב החשוך, אנחנו כבר חודשים ארוכים חיים איתו במחשב המק ונהנים מכל רגע. המצב החשוך הופך את הרקעים והתבניות לכהות עד שחורות ואת התוכן לבהיר. המצב מאפשר לחיסכון אדיר בצריכת החשמל והקלה משמעותית על העיניים. הרי שהצבע הלבן הוא זה שמסנוור את העיניים ולא השחור. נכון, האתר שלנו מעוצב בצורה בדיוק מהסיבה הזאת, להקל עליכם שתוכלו לקרוא בכיף ובקלות וגם להתממשק עם הסביבה שיש לכם במחשב המק או במכשירי האנדרואיד. 

הפיצ׳ר נצרך ביותר ומגיע מעט באיחור. מי שבאמת התעקש, יש מצב חלקי של מצב חשוך באייפון אשר מתחבא בהגדרות הנגישות, אבל זה לא הדבר האמיתי. 

לאחרונה אנחנו רואים יותר ויותר אפליקציות משמעותיות אשר עוברות למצב חשוך כמו: האתר גיקים, טוויטר ויוטיוב. אנחנו מקווים לראות את המגמה ממשיכה ואתרים רבים אשר יעברו למצב חשוך מהסיבה שאם חלק מהאפליקציות או האתרים שבהם נשתמש יכילו כמויות של צבע לבן אז המעבר מחשוך לכהה יהיה קשר ביותר ומסנוור את העיניים. אולי אפילו פחות בריא וטוב מאשר להסתכל באופן תמידי על צבעים לבנים. 

השמועות מדברות גם על אפליקציית מייל יותר טובה אשר תאפשר פיצ׳רים נוספים כמו: תזמון שליחה ותזכורות של מיילים, סימון מיילים לקריאה מאוחר יותר ועוד. 

בנוסף, מערכת ההפעלה תכיל אופצייה לשלוט על הפונטים במערכת ההפעלה, שיפור משמעותי לדפדפן הספארי. 

שמועה נוספת מספרת על שינוי עמוד הבית של מכשירי האייפון והאייפד, שינוי שאולי מבורך לאחר 12 שנים שהוא נראה בדיוק אותו הדבר. בטוח שאפשר להכניס פיצ׳רים נוספים שיאפשרו שימוש נוח וטוב יותר במכשיר. 

כבר לא יכולים לחכות, כל כך כיף לקבל את כל העדכונים לכל מערכות ההפעלה. 

מה לדעתכם אפל צריכה לשפר במערכת ההפעלה?