מחברים אותך לעתיד

קורקינט שיאומי פרו – כל מה שצריך לדעת

8b24d3f3a55854d0d1f769740e6882cd-768x510

מה בפוסט?

נתחיל בהתחלה, ב1999 הוקמה חברה בשם Segway אשר סיפקה פתרונות תחבורה חשמליים. מי לא מכיר את סיורי הסגווי בכל פינה בעולם. את סגווי רכשה בשנת 2015 חברת Ninebot הסינית אשר גייסה כספים מענקית הטכנולוגיה הסינית שיאומי. ניינבוט לקחת את המוצרים היוקרתיים של סגווי והאת הטכנולוגיה שלהם והנגישה אותם להמונים, יחסית. שיאומי החליטה שהיא רוצה דגם משלה והשיקה את הM365, הקורקינט הנמכר אי פעם. אולי אחד מכלי התחבורה הנמכרים ביותר בעולם.

שיאומי השיקו לפני כשלושה חודשים, בחודש פברואר 2019, את גרסת הPRO לקורקינט הסופר פופולרי שלהם. הקורקינט של שיאומי נמכר ברחבי העולם בכמויות אדירות וגם כאן בישראל נמכרו לא מעט חתיכות. 

קורקינט שיאומי פרו

הקורקינט בגרסת הרפו בעצם מכיל את כל מה שחסר בגרסה הקודמת יחד עם שיפורים ותיקונים הנדסיים.

הקורקינט של שיאומי מצליח במיוחד בעקבות עיצוב מנימליסטי ונקי במיוחד יחד עם טכנולוגיות מתקדמות וכל זה במחירים ששינו לגמרי את התפיסה לגבי קורקינטים שהיו יקרים מאוד עד אז. 

הקורקינט החדש מכיל תצוגה גדולה יותר המאפשרת לקבל הרבה יותר מידע על מצב הקורקינט, לעומת הצג הקודם אשר איפשר לראות רק את מצב הסוללה. 

המנוע והסוללה בקורקינט החדש חזקים הרבה יותר, 600w לעומת 500w. הסוללה בגודל של 474wh לעומת 280wa מה שמאפשר מרחק נסיעה של כ45 קילומטר לעומת 30, שהם כ50% יותר. 

המהירות המקסימלית גם בדגם החדש מוגבלת ל25 קמ״שׁ. משקל הקורקינט הוא 14.2 ק״ג לעומת 12.5 ק״ג, יחד עם גודל פיזי גדול יותר דבר אשר יש לקחת בחשבון אם אתם מחפשים את הקורקינט הקל והקטן ביותר. 

לעומת הדגם הרגיל, דגם הפרו יאפשר נסיעה ב3 מצבים לעומת 2 מצבי נסיעה. בנוסף לנסיעה במצב אקו ולמצב הרגיל יתווסף מצב ספור היאפשר לקורקינט להגיב מהר עוד יותר. 

המערכת החכמה של הקורקינט יודעת להתחבר לאפליקצייה ולספק את כל המידע הרלוונטי היישר למכשיר הטלפון שלכם. יחד עם זאת, הקורקינט יודע לבלום באמצעות המנוע ובכך גם לאגור בחזרה אנרגיה לסוללה, דבר המאפשר להגדיל את מרחק הנסיעה. בנוסף לכך, הקורקינט יודע להגן מפני התחממות יתר, מפני הטענת יתר ועוד. 

אולי הנושא החשוב ביותר, דבר הגרם לתאונות רבות, מנגנון הקיפול שופר ועכשיו הוא נראה הרבה יותר איכותי וחזק ואולי גם עמיד, נקווה שהוא באמת יעמוד בעומסים שהמשתמשים מפעילים עליו. 

למי זה מתאים?

דגם הפרו מתאים במיוחד למי שנוסע עם הקורקינט הרבה. לכאלה שהנסיעה הקבועה שלהם לא יכולים להסתדר עם הדגם הבסיסי יותר. וגם למי שלא אכפת מנושא של המשקל של הקורקינט. אנחנו מוצאים את הדגם הרגיל של שיאומי כפתרון משלים יעיל במיוחד לתחבורה בתוך העיר, אבל גם אם נוסעים מקצה לקצה בעיר הוא גם כבר לא כל כך מתאים. למשתמשים המגיעים עם רכב לעיר ומחנים במקום מסוים ולא רוצים להתנייד בתוך העיר עם הרכב, הפתרון פשוט אידיאלי. אבל מי שזה הכלי העיקרי שלו כנראה יעדיף את הדגם החזק יותר. המחיר של הדגם הוא 

מתי יגיע לארץ?

בנתיים הוא כנראה לא יגיע לארץ מהסיבה שהמנוע לא עומד בתקינה. התקן מאפשר לכלים חשמליים עם מנוע של עד 500w ולכן המגבלה לא מאפשרת לייבא את הכלי. יחד עם זאת, הקורקינט החדש של שיאומי מדגם פרו מוגבל למהירות של 25 קמ״שׁ שגם היא חלש מהתקינה. אולי זה משהו שיוכלו לאשר אותו. ימים יגידו.