מחברים אותך לעתיד

מה היא בעצם תחבורה אישית?

action-adult-athletes-310983

מה בפוסט?

תחבורה אישית מתייחסת לכלים אשר יכולים להעביר נוסע אחד בלבד מנקודה א׳ לנקודה ב׳. 

תחבורה אישית קיימת כבר מאות שנים, בעצם מהמצאת האופניים. אופניים הם דוגמא נפלאה לכלי תחבורה אישי, המאפשר למשתמש אחד להגיע מנקודה לנקודה. מאז האופניים הומצאו כלים רבים של תחבורה אישית, קורקינטים, רולרים, רולר בליידס, סקייטבורד ועוד ועוד כלים מגוונים. 

למה זה בעצם מעניין אותנו? 

העתיד צופן לנו מגוון רחב של כלים כאלה והסברה הרווחת היא שכלים אישיים ישתלטו על העולם. ישראל היא דוגמה מצויינת לכך! ניתן לראות בשנתיים האחרונות עלייה אגרסיבית ביותר בשימוש באופניים וקורקינטים חשמליים עד כדי כך שמשתמשים רבים מוותרים לגמרי על השימוש ברכב ומוכרים אותו. 

השימוש באופניים לדוגמא קיים באירופה בכלל ובאמסטרדם ולונדון בפרט כבר שנים ארוכות, אך למה הגיע לישראל רק עכשיו? ישראל היא מדינה חמה, חמה מאוד. אולי 8 חודשים בשנה לא ניתן להשתמש באופניים ולהגיע יבשים ממקום למקום, בין אם עקב זיעה ובין אם עקב גשם. פשוט לא נוח ולא שמיש. 

אז עם הגעת החשמל והאופניים החשמליים הסיניים מהדגמים המוזלים נפרץ הסכר ומים רבים התפרצו לנהר. גם יבואנים רבים התפרצו לשוק וגם יצרנים רבים הציעו את המוצר שלהם לכלי תחבורה אישי. קורקינטים ואופניים רבים הגיעו לשוק, התחרות גברה, המחירים צנחו למינימום ולקוחות רבים מצאו את הפתרון כפתרון אידיאלי. 

כלי תחבורה אישיים, זה העתיד 

לא רק אנחנו חושבים כך, גם יצרני הרכב בעולם לא מפסיקים להציג רכבים מיניאטוריים למשתמש אחד או 2. בצורה של אופנועים קטנים על שלושה או ארבעה גלגלים.
המעבר של משתמשים רבים לאופניים וקורקינטים חשמליים מאלץ את ראשי הערים לתכנן מחדש את הדרכים בעיר ולהתחשב גם באלו עם שבילי אופניים איכותיים, נוחים ומקיפים. המשתמשים נהנים יותר ויותר מאפשרות להתנייד ליותר מרחקים וליותר נקודות בעיר באמצעות האופניים. גם הרכבת מאפשרת לעלות יחד עם אופניים וגם ללא תוספת תשלום. כלי התחבורה האישיים נוחים מתמיד, זולים מתמיד ואיכותיים מתמיד. 

בשוק היום יש מגוון רחב של כלי תחבורה אישיים, בעיקר אופניים וקורקינטים אך יש גם את סגווי המאפשר לעמוד על הכלי, להישען מעט קדימה ופשוט להתחיל להתגלגל עד מהירות של 12 קמ״ש. 

אופניים בדרך כלל מתאימים למי שלא צריך את הכלי שלו קומקנטי ונוח להעביר ממקום למקום ובדרך כלל נוסע דרך ארוכה יותר.

לא רק קורקינטים ואופניים, בעתיד יהיו כלים אשר יאפשרו לעבור ממקום בלי נהג ובלי אף מאמץ, פשוט יושבים בתוך קופסא אישית קטנה אשר מזמינים דרך אפליקציה. הכלי יגיע באופן אוטומטי ויאפשר למשתמש פשוט להתיישב ולהגיע מנקודה לנקודה בדרך היעילה ביותר. 

מה לגבי העלויות? 

כנראה שהעלויות יהיו מעט גבוהות מתחבורה ציבורית, אבל בטוח זולות יותר מלהחזיק רכב שלם עבור משתמש שנוסע הלוך חזור מנקודה לנקודה. 

אפשר לראות איך כלים אישיים משתלטים על הדרכים בצורה משמעותית ויעילה מתמיד. העומס בכבישים בלתי נסבל, נסיעות מתארכות פי 3 ממה שצריך להיות ואנחנו משלמים את המחיר. אבל, וטוב שיש אבל, הטכנולוגיה מתפתחת במהירות מסחררתת ואנחנו פוגשים אותה בכל אלמנט בחיינו. אנו סבורים כי הטכנולוגיה היא זו שתביא את הפתרון לבעיית הדרכים ותביא פתרונות איכותיים למשתשמשים רבים, גם ובעיקר בישראל.