מחברים אותך לעתיד

המקלדות של אפל

art-colorful-contemporary-2047905

מה בפוסט?

אפל כמו אפל, מקדישה המון משאבים בכדי לייצר את המכשירים המרהיבים ביותר שיש ביכולתה, גם אם זה אומר לעיתים לוותר על אלמנטים אחרים כמו ביצועים.

כאשר אפל הציגו לראשונה את המקבוק פרו החדש, הם הציגו מחשב נייד שעוד לא נראה, מחשב נייד דק ביותר. כל כך דק שקשה להאמין. כחלק מהמצגת הם הציגו את הקשיים שהיו להם בכדי להגיע לעובי שכזה. אחת הבעיות הבולטות הייתה המקלדת. והבעיה מלווה את המתשמשים עד היום. 

מקשי הפרפר

הפתרון לבעיית המקלדת הביאה לשינוי בעיצוב של המקשים ואיך שהם מתפקדים. המקלדת שונה מרוב המקלדות שאנחנו מכירים והמנגנון עשוי בצורת פרפר בכדי לספק פידבק כלשהו בטווח כל כך צר של פעילות. בהחלט לייצר הרגשה של תגובה מהמקלדת שהטווח בה כל כך צר. 

אוקיי, הפתרון המרהיב בהחלט נראה מרשים אך משתמשים רבים לא אהבו את הפתרון החדש. לא אהבו בלשון המעטה. מסוף שנת 2016 בה הושקו מחשבי המקבוק פרו, משתמשים רבים לא מפסיקים להשמיץ אץ המקלדות ולהתלונן על חוסר נוחות מוחלט יחד עם בעיות של מקשים אשר לא פועלים ולא מאפשרים כלל להקליד. 

הדור הראשון של המקלדות הגיע בתצורתו הראשונה במקבוק הקלאסי בתחילת 2016 ובתצורתו השנייה בסוף 2016 בדגמי הפרו. שנה לאחר מכן הוצג הדור השלישי של המקלדות אשר הכיל מן שכבת הגנה סיליקונית שאמורה למנוע מלכלוך להיכנס, להתקע ולמנוע תנועה של המקש. לא עזר ואפילו החמיר. 

9to5mac פרסמו הוראות מדוייקות המסבירות איך לנקות את המקלדת במקרה שלכלוך נתקע מתחת למקש. גם זה ברוב המקרים לא עזר ומשתמשים נשארו חסרי מקלדת או חסרי מקש במקלדת, מה שהופך את השימוש במחשב ללא שמיש בכלל. 

המתלנונים הם לא היחידים

אני, משתמש יחסית פשוט, מגיע בבוקר לעבודה ומחבר לרוב היום את המחשב למסך מקלדת ועכבר חיצוניים, אך לעיתים אני מתשמש במחשב כנייד ומשתמש במקלדת של הנייד. באופן אישי, אני מאוהב בה וממש לא מסכים עם התלונות. נכון גם לי היא נתקעת לפעמים אבל בשנייה אני מסדר את זה וממשיך את השימוש לעוד כמה חודשים של שקט. 

בעיניי, המקלדת מספקת פידבק מעבר למספק, בייחוד בעידן בו אנחנו לוחצים על מגן המסך לאייפון רוב היום, הפידבק מסופק גם בסאונד וגם בלחיצה, הרי אני מגיעה בתנועה קצרה ביותר לסוף הטווח ומקש נעצר בבום, עם צליל של הסוף. האופי הזה של הטווח הקצר מאפשר הקלדה מהירה בהרבה ממקלדת רגילה, רוב היום אני עם מקלדת מלאה של אפל. אני מרגיש שההקלדת במחשב הנייד מהירה משמעותית מההקלדה במחשב. 

בנוסף לכך, המקשים רחבים מאוד, יציבים בצורה בלתי רגילה ופשוט אינטואיטיביים ביותר. גם אם אלחץ על אחת הפינות של המקש המקש ירד בצורה אחיד ולא יתעקם או ירגיש רפוי. היציבות של המקש פשוט מספקת תחושה שלא משנה כמה חזק או חלש אלחץ המקש פשוט יעבוד בצורה מצויינת, הוא חזק ביותר ונעים מאוד לשימוש. 

אז למה בעצם

את המאמר הזה החלטתי לעשות באופן זריז כאשר התחלתי להשתמש הבוקר, חול המועד פסח 2019, כאשר החלטתי לעבוד מהבית היום. פתאום חזרתי למקלדת הזו לאחר מספר ימים ופשוט אני חייב לציין שהשימוש בה פשוט נוח ונעים ביותר. דווקא היום, יום בו החלטתי לכתוב מספר מאמרים למספר מגזינים חשובים החלטתי לעשות מהנייד מהבית ואני לרגע לא מצטער על כך. 

אבל עם כל התלנות והסאגה האדירה, כנראה שהמקלדת הזאת תעבור עוד מספר שינויים, נקווה שהשינויים יהיו לטובה וישפרו את חווית השימוש עוד יותר. אשמח שהמקלדת תישאר דקה עם טווחים קצרים אשר יאפשרו הקלדת מהירה יותר. בעיניי זה ממשיך בצורה נפלאה את השימוש באייפון ו/או באייפד. נוח בהרבה מהם אך איכשהו מתקרב לכך.