מחברים אותך לעתיד

אפליקציית המוזיקה הכי שווה

simon-noh-0rmby-3OTeI-unsplash

מה בפוסט?

לאחר שימוש של חודשים ארוכים ב Spotify, הושק בישראל השירות החדש של Youtube הנקרא Youtube Premiuem. פרט לאפליקציית המוזיקה והאיזור הנפרד למוזיקה באתר האינטרנט, השירות גם מאפשר לראות ללא פרסומות ביוטיוב. מה שהופך את העסקה למפתה בהחלט.

השוואת מחירים

מבחינתנו, השירותים הבאים הם הרלוונטים ביותר, קיימים עוד נוספים אך לא נרחיב עליהם.

כמה עולה שירות מוזיקה?

יוטיוב פרימיום + יוטיוב מיוזיק – 24.9₪.
אפל מיוזיק – 19.9₪ למשתמש או ₪29.9 למשפחה.
ספוטיפיי – 19.9₪ למשתמש, אין חבילה משפחתית כרגע.

למה שאשלם על מוזיקה?

נכון, עד לפני כשנתיים לא היה אדם בישראל ששילם על מוזיקה וכולם בעצם הורידו הורדות לא חוקיות. וזה בדיוק העניין, ההורדות היו פיראטיות ואנשים קיבלו קבצים באיכות נמוכה יחסית, היו צריכים לדאוג להוריד את המוזיקה ולאחסן אותה במכשיר. יוצרי המוזיקה לא קיבלו תמורה בעד היצירה שלהם ובכך נוצר מצב שבו אף אחד לא נהנה. אך בעידן הסמארטפון ועולם האפליקציות, חברות רבות החלו להציע את השירות שלהם – מוזיקה חופשית, חוקית, באיכות גבוהה, בעלות חודשית נמוכה יחסית.

מהצד השני, יוצרי המוזיקה מקבלים תמלוגים לפי השמעות ופופלריות ובכך מתאפשר win-win לכולם. פשוט כולם נהנים מזה.

אפליקציית המוזיקה השווה ביותר

בתור משתמש, לי באופן אישי, מאוד חשובה האיכות. בין אם באיכות השמע ובין אם בממשק המשתמש ובהיצע המוזיקה. בנוסף, אינני חובב גדול של פרסומות ואני גם מוכן לשלם בכדי לוותר עליהן. כן מוכן לשלם כסף.

כשיוטיוב השיקו בישראל את השירות שלהם Youtube Premium, החלטתי שאני מוותר על Spotify שמאוד אהבתי לטובת ניסיון בשירות שלהם. כך יצא שבמקרה ניסיתי את שלושת האפליקציות המובילות בתקופה קצרה.

יוטיוב פרימיום ויוטיוב מיוזיק

השירות של יוטיוב בהחלט משתלם, גם לראות חופשי באפליקציה יוטיוב הרגילה בלי פרסומות, גם אפליקציה נפרדת למוזיקה. מה עוד צריך בחיים?
אז לאחר שימוש של חודשיים, פשוט לאט לאט הבנתי שהאפליקציה של המוזיקה פחות איכותית. זוכרים שאמרתי שהאיכות חשובה לי? אז גם איכות הסאונד וגם חווית המתשמש, מבחינתי היו פחות מענגות. אם ספוטיפיי משתלב פשוט מושלם במעברים בין מחשב לטלפון ובין האוטו לאיירפודס, בYoutube החוויה הייתה קצת פחות חלקה לצערי הרב.

לעומת זאת, האפליקציה של יוטיוב הרגילה פשוט הפכה לחלומית – הכל עובד מהר יותר וטוב יותר, פשוט לוחצים על סרטון והוא מתחיל, אפשר לכבות את המסך ולאפשר לסרטון להמשיך לרוץ ופשוט החוויה נעימה הרבה יותר. והכי חשוב, אין יותר פרסומות.

אפל מיוזיק

השירות של אפל הוא ללא ספק שירות ללא פשרות. הכל פשוט מאוד לתפעול, נוח מאוד, המוזיקה איכותית מאוד אך משום מה, ורק לאחר שימוש של חודש שלם הבנתי שאין לה את הסקס אפיל שיש לSpotify. משהו בה קצת משעמם, המוזיקה שהיא מציעה לא בדיוק כמו בספוטיפיי ומצאתי פחות רשימות השמעה שאני אוהב.

ספוטיפיי

בעיניי פשוט שירות המוזיקה המושלם. כל כך איכותי, יש אפליקציה אפילו לטלוויזיה של LG וסמסונג ואולי לטלוויזיות אחרות גם. גם לשעונים חכמים. פשוט האפליקציה נמצאת בכל מקום, זמינה, איכותית ומציעה באמת מגוון מרשים של רשימות השמעה שלא בא להפסיק. אה, וגם הפודקאסטים נמצאים שם – וכולם.

אז באיזה אפליקציית מוזיקה הכי שווה לבחור?

אז אם יש לך מכשיר של אפל בכל פינה, יכול להיות שהשירות של אפל יהיה מצוין עבורך. אבל אם אתה כל משתמש אחר שאוהב מוזיקה, פשוט Spotify.

במידה וסרטונים ביוטיוב הם העדיפות העליונה וגם נחמד שיהיה איזה שהיא אפליקציית מוזיקה אז השירות של Youtube פשוט אחלה.