מחברים אותך לעתיד

אייפון 11 – כל מה שצריך לדעת

cellphone-device-electronics-699122

מה בפוסט?

אז מה מחכה לנו השנה עם האייפון החדש? אייפון 11?! ככל הנראה…

האייפון החדש צפוי להיות, כרגיל, האייפון הטוב ביותר שאפל אי פעם הוציאו. מקצה השיפורים השנתי יכיל שיפורים רבים לשלושת הדגמים. בעצם, כל אלמנט ראשי במכשיר יקבל מקצה שיפורים משמעותי. 

כשאנחנו אומרים אלמנט ראשי אנחנו מתכוונים למצלמה, מסך, טעינה, רמקולים וחיישנים. 

ריכזנו עבורכם את החידושים המרכזיים שצפויים להופיע באייפונים החדשים. תוכלו גם לצפות בReview של MKBHD שדייק את הדברים בצורה הטובה ביותר.

נתחיל בשלושת הדגמים והשמות החדשים: 

אייפון 11 – המחליף של האייפון XR

ככל הנראה המכשיר יקבל מסך oLED במקום מסך ה lcd בדגם הXR. 

אייפון 11 פרו – המחליף של האייפון Xs

ככל הנראה יקבל שיפור למסך ואולי אולי תמיכה בעט. 

המכשיר צפוי לקבל תוספת מצלמה ומערך הצילום ישופר עוד יותר. המצלמה השלישית צפויה להיות מצלמת טלפוטו נוספת המאפשרת לצלם בזום גבוהה יותר ו/או להפיק צילום פורטרט טוב יותר. 

אייפון 11 מקס פרו – המחליף שלה אייפון Xs Max 

ככל הנראה יקבל שיפור למסך ואולי אולי תמיכה בעט.

המכשיר צפוי לקבל תוספת מצלמה ומערך הצילום ישופר עוד יותר. המצלמה השלישית צפויה להיות מצלמת טלפוטו נוספת המאפשרת לצלם בזום גבוהה יותר ו/או להפיק צילום פורטרט טוב יותר.

כמובן ששלושת הדגמים החדשים יקבלו את מערכתההפעלההחדשה – iOS 13 המכילה גם את מצב הDark Mode שהולך לשנות את כל חווית השימוש במכשיר ואת הנראות של מערכת ההפעלה.

חידוש מעניין נוסף אשר כבר הספקנו לראות במכשירים אחרים הוא טעינה אלחוטית הפוכה, כך שתוכלו להטעין מכשירים אחרים מהאייפון שלכם. למה אתם צריכים את זה? פשוט כי תוכלו להטעין את האיירפודס שלכם או את השעון מהאייפון, גם אם אתם לא ליד משטח טעינה תואם ואתם ממש חייבים להטעין את אחד המכשירים. אם תיהיו גם חברים טובים תוכלו לתת קצת חשמל לחברים שלכם שעומדת להיגמר להם הסוללה.  

מה לא צפוי ונשמח לראות באייפון החדש? 

מסך הפרו מושין המאפשר למכשיר לעבוד בצורה חלקה בצורה משמעותית, כמו באייפד פרו, חיבור usb-c אשר יאפשר להתחבר להרבה מאוד מכשירים התומכים בחיבור הזה. כמו שאר המכשירים בעולם בערך. 

מה אנחנו חושבים על החידושים?

החידושים לאט לאט הולכים ופחות מפתיעים, פחות משמעותיים ואינם משנים חיים. אין כל סיבה להחליף אייפון כל שנה ויותר מכך, אפילו לא כל שנתיים. אייפון X כבר בן שנתיים והשינויים ממש ממש לא משמעותיים. אם המכשיר שלם ועובד אין שום סיבה להחליפו – ההבדל בחווית השימוש אינו משמעותי. 

המכשירים החדשים יכילו את הצ׳יפ החדש מדגם A13 אשר יהפוך את המכשירים החדשים לעוצמתיים ביותר אפילו יותר חזקים מרוב המחשבים בעולם. העוצמה של הצ׳יפ החדש יחד עם מערכת ההפעלה החדשה iOS 13 הופכים את המכשיר לעמיד אפילו לשנים רבות יותר. 

המגמה החדשה של אפל באופן כללי היא לספק מכשירים עמידים יותר, מחומרים איכותיים יותר שמחזיקים להרבה יותר זמן ויחד עם זאת מספקים שירותים שאנחנו משלמים עליהם כל חודש כמו אפל מיוזיק, אפל TV+, iCloud ועוד רבים שצפויים להצטרף. 

החוויה שאפל מעניקה לאייפון היא חוויה ייחודית ובלתי רגילה אשר הופכת את האייפון לשונה מכולם ולדעת רבים (ולדענתנו) למכשיר הסמארטפון הטוב ביותר. כחלק מהשימוש במערכת ההפעלה של אפל אנחנו יכולים לחסוך תשלומים רבים על אפליקציות בסיסיות שמגיעות עם המכשיר ומייתרות שימוש באפליקציות צד ג׳ כמו באנדרואיד. לדוגמא: פתקים, תזכורות ומייל, אלו אפליקציות סופר שימושיות ואולי הטובות ביותר בתחומן, אמנם לא במספר הפיצ׳רים אך באיכותם. הכל פשוט עובד ועובד מצוין, כמו שרק אפל יודעים לעשות. 

אז איזה מכשיר אנחנו ממליצים לרכוש?

ההתלבטות היא ממש ממש לא קלה ובטח לא פשוטה, האם להוסיף עוד קצת ולקבל עוד קצת. לדעתנו צריך ללכת לפי המצלמה. אם צילומי פורטרט הם הקטע שלכם, בהחלט יש סיבה להוסיף את העוד קצת. אך אם לא, שווה להישאר עם הדגם הבסיסי האייפון XR או האייפון החדש. אייפון שכזה יעשה את עבודתו נאמנה לשנים רבות.